دیجیتال ساین ایج ( DIGITAL SIGNAGE )

از سیستم دیجیتال ساین ایج (Digital Signage) به عنوان یک سیستم نمایش اطلاعات استفاده می‌شود.

صفحه نمایش دیجیتال از تکنولوژی هایی مانند ال سی دی، LED، پروژکتور و کاغذ الکترونیکی برای نمایش تصاویر دیجیتال، ویدئو، صفحات وب، داده‌های آب و هوا، منوهای رستوران یا متن استفاده می کند.

آنها می توانند در فضا‌های عمومی، سیستم‌های حمل و نقل، موزه‌ها، استادیوم‌ها، فروشگاه های خرده فروشی، هتل‌ها، رستوران‌ها و ساختمان‌های شرکتی و غیره مورد استفاده قرار گیرند.

دیجیتال ساین ایج یک صفحه نمایش دیجیتالی یا شبکه ای از صفحه نمایش‌های الکترونیکی است که به طور مرکزی مدیریت می شوند و به صورت جداگانه برای نمایش پیام های متنی، تصویری و ویدئویی برای تبلیغات، اطلاعات، سرگرمی و تجارت مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

استفاده های متنوع از دیجیتال ساین ایج (Digital Signage) در کسب و کار این امکان را فراهم میکند تا اهداف و برنامه های مختلف تحقق یابند.

برخی از رایج ترین اهداف عبارتند از:

اطلاعات عمومی: اخبار، آب و هوا، ترافیک و اطلاعات محلی (مکان خاص) مانند دایرکتوری ساخت با یک نقشه، خروجی های آتش نشانی و اطلاعات مسافر.

اطلاعات داخلی: پیام های شرکتی مانند موارد بهداشت و ایمنی، اخبار و غیره.

اطلاعات محصول: قیمت گذاری، عکس، مواد اولیه یا مواد تشکیل دهنده، برنامه‌های کاربردی پیشنهاد شده و سایر اطلاعات مربوط به محصول که ممکن است شامل مشخصات مواد غذایی، پیشنهادات یا دستورالعمل‌ها باشند.

اطلاعات جهت افزایش کیفیت ارائه خدمات و اطلاعات به مشتری : نشانه های تفسیری در موزه ها، گالری‌ها، باغ وحش‌ها، پارک‌ها و باغ‌ها، نمایشگاه‌ها، جاذبه‌های توریستی و فرهنگی.

تبلیغات و ارتقاء: تبلیغ محصولات و یا تبلیغ مربوط به خدمات در مکان مشخص یا تبلیغات عمومی.

ساختار سازی برند : در فروشگاه برای ارتقاء نام تجاری و ایجاد هویت نام تجاری است.

تأثیر بر مشتری : هدایت مشتریان به حوزه های مختلف و طیف گسترده ای از کاربردهای دیگر.