دستگاه ویدئو پروژکتور چیست ؟

دیتا ویدیو پروژکتور دستگاهی است که تصاویر و اطلاعات کامپیوتری و یا ویدئویی را از کامپیوتر، ویدئو، پخش DVD، دوربین فیلمبرداری ، دوربین دیجیتال ، تلویزیون و غیره … دریافت کرده و توسط یک منبع نوری مناسب و کوچک سیگنال ها را با بزرگنمایی به روی صفحه به نمایش در می‌آورد.

امروزه ما چرا از دستگاه دیتا پروژکتور استفاده می کنیم ؟

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی این ارتباط دچار تحولی بزرگ و شگرف گردیده است. در این تکنولوژی پروژکتورها به ما این امکان را می‌دهند که بتوانیم تصاویر و گزارش‌های کامپیوتری و ویدئویی با تلفیق جادویی رنگ و صدا به صورتی موثر تر در جلسات بدرخشند. با استفاده از تکنولوژی پروژکتورها در عرصه آموزش و سرگرمی به طور روز افزونی عمومیت می یابد. استفاده از این ابزار در عرصه بازرگانی و تجاری جهت انتقال مناسب‌تر مفاهیم وایده‌ها اجتناب ناپذیر می‌باشد. همچنین استفاده از پروژکتور در مجالس و جشن‌ها جهت پخش مراسم در ابعاد بزرگ و پخش ویدئو کلیپ جذابیتی فوق العاده ایجاد نموده و کار دست اندرکاران را جلوه‌ای دیگر می بخشد.

امکان انتخاب بر اساس نوع کاربری!

در جهان امروز در تکنولوژی پروژکتورها ، دو تکنولوژی مهم و برتر در سطح جهان ارائه شده است . یکی از این تکنولوژی ها به نام DLP و دیگری به نام LCD می باشد . که معمولا بیشتر کمپانی ها از هر دو تکنولوژی جهت ساخت دستگاهها استفاده می کنند. اما آنچه که برای شما در انتخاب یک ویدئو دیتا پروژکتور می بایست مورد نظر قرار گیرد ، نوع تکنولوژی آن نیست بلکه مورد استفاده کاربری از دستگاه می باشد. به هر حال مطمئن باشید که در مورد ویدئو پروژکتور گروه فناوری ویرا می‌تواند با ارائه مشاوره توسط کارشناسان به انتخاب شما کمک شایانی نماید.

نوع تکنولوژی LCD

امروزه اکثر پروژکتورها با تکنولوژی LCD کار می‌کنند، LCD مخفف نمایشگر کریستال مایع می‌باشد، این سیستم نمایش جداگانه‌ای از هر یک از نقاط تصویر بر روی یک نمایشگر را امکان پذیر میسازد، و هر یک از این نقاط بوسیله یک سیستم هوشمند کنترل می‌گردد. این نقاط می‌توانند به صورت دلخواه تغییر داده شوند تا بدینوسیله تصویر شفاف و واضحی ایجاد گردد. کاربرد اصلی این تکنولوژی جهت نمایش تصویر در پروژکتورها و مانیتورهای مسطح می‌باشد. پروژکتورهای LCD نور را به رنگ‌های اصلی (قرمز- سبز- آبی) تفکیک کرده و سپس با هدایت آن به نمایشگر‌های LCD مجددا با هم ترکیب می‌نماید. در این سیستم برای هر یک از نقاط تصویری و رنگ های اصلی یک نمایشگر LCD وجود دارد.

نوع تکنولوژی DLP

معنای تکنولوژی (Digital Light Processing) DLP به معنی پردازش دیجیتالی نور می‌باشد. یکی از حرفه‌ای ترین شرکت‌های بین المللی با ساخت تکنولوژی DLP راه حلی کاملا دیجیتالی جهت نمایش تصاویر ارائه داده است. بطوری که از این طریق سیستم‌های پروژکتور توانایی نمایش تصاویر ویدئویی و گرافیکی برای مقاصد تجاری، رسانه ای آموزشی و سرگرمی با کیفیت فوق العاده بدست آورده‌اند. تکنولوژی DLP با استفاده از انحراف آینه‌های میکروسکوپی دیجیتالی کار می‌کند.

DMD به معنی دستگاه میکرو آینه ای دیجیتالی، چیپ نیمه هادی کوچکتر از ناخن انگشت می‌باشد. DMD به عنوان یک کلید نوری عمل می‌کند. DMD از حدود ۳/۱ میلیون آینه میکروسکوپی تشکیل شده است که هر یک به تنهایی تا ۵۰۰۰ بار در ثانیه می‌توانند به جلو و عقب حرکت داده شوند( خاموش و روشن ) . فرکانس بسیار بالایی که توسط چشم انسان قابل رویت نمیباشد . رنگها توسط چرخه رنگی که متشکل از سه رنگ رنگ اصلی (قرمز- سبز- آبی) است ایجاد می‌گردند و بدینوسیله با بهره گیری از پردازش دیجیتالی، تصاویری با کیفیت بسیار بالا حاصل می‌گردد.