دستگاه ويدئو پروژکتور چيست ؟

دیتا ویدیو پروژکتور دستگاهی است که تصاوير و اطلاعات کامپيوتری و يا ويدئويی را از کامپيوتر، ويدئو، پخش DVD، دوربين فيلمبرداری ، دوربين ديجيتال ، تلويزيون و غیره … دريافت کرده و توسط يک منبع نوری مناسب و کوچک سيگنال ها را با بزرگنمايی به روی صفحه به نمايش در می‌آورد.

امروزه ما چرا از دستگاه دیتا پروژکتور استفاده مي کنيم ؟

امروزه با توجه به پيشرفت تکنولوژی اين ارتباط دچار تحولی بزرگ و شگرف گرديده است. در این تکنولوژی پروژکتورها به ما اين امکان را می‌دهند که بتوانیم تصاوير و گزارش‌های کامپيوتری و ويدئويی با تلفيق جادويی رنگ و صدا به صورتی موثر تر در جلسات بدرخشند. با استفاده از تکنولوژی پروژکتورها در عرصه آموزش و سرگرمی به طور روز افزونی عموميت می يابد. استفاده از اين ابزار در عرصه بازرگانی و تجاری جهت انتقال مناسب‌تر مفاهيم وايده‌ها اجتناب ناپذير می‌باشد. همچنين استفاده از پروژکتور در مجالس و جشن‌ها جهت پخش مراسم در ابعاد بزرگ و پخش ويدئو کليپ جذابيتی فوق العاده ايجاد نموده و کار دست اندرکاران را جلوه‌ای ديگر مي بخشد.

امکان انتخاب بر اساس نوع کاربری!

در جهان امروز در تکنولوژی پروژکتورها ، دو تکنولوژي مهم و برتر در سطح جهان ارائه شده است . يکي از اين تکنولوژي ها به نام DLP و ديگري به نام LCD مي باشد . که معمولا بيشتر کمپاني ها از هر دو تکنولوژی جهت ساخت دستگاهها استفاده مي کنند. اما آنچه که براي شما در انتخاب يک ويدئو ديتا پروژکتور مي بايست مورد نظر قرار گيرد ، نوع تکنولوژي آن نيست بلکه مورد استفاده کاربري از دستگاه مي باشد. به هر حال مطمئن باشيد که در مورد ويدئو پروژکتور گروه فناوری ويرا می‌تواند با ارائه مشاوره توسط کارشناسان به انتخاب شما کمک شايانی نمايد.

نوع تکنولوژی LCD

امروزه اکثر پروژکتورها با تکنولوژي LCD کار می‌کنند، LCD مخفف نمايشگر کريستال مايع می‌باشد، اين سيستم نمايش جداگانه‌ای از هر يک از نقاط تصوير بر روی يک نمايشگر را امکان پذير ميسازد، و هر يک از اين نقاط بوسيله يک سيستم هوشمند کنترل می‌گردد. اين نقاط می‌توانند به صورت دلخواه تغيير داده شوند تا بدينوسيله تصوير شفاف و واضحی ايجاد گردد. کاربرد اصلی اين تکنولوژی جهت نمايش تصوير در پروژکتورها و مانيتورهای مسطح می‌باشد. پروژکتورهای LCD نور را به رنگ‌های اصلی (قرمز- سبز- آبی) تفکيک کرده و سپس با هدايت آن به نمايشگر‌های LCD مجددا با هم ترکيب می‌نمايد. در اين سيستم برای هر يک از نقاط تصويری و رنگ هاي اصلي يک نمايشگر LCD وجود دارد.

نوع تکنولوژی DLP

معنای تکنولوژی (Digital Light Processing) DLP به معنی پردازش ديجيتالی نور می‌باشد. يکی از حرفه‌ای ترين شرکت‌های بين المللی با ساخت تکنولوژی DLP راه حلی کاملا ديجيتالی جهت نمايش تصاوير ارائه داده است. بطوری که از اين طريق سيستم‌های پروژکتور توانايی نمايش تصاوير ويدئويی و گرافيکي براي مقاصد تجاری، رسانه اي آموزشی و سرگرمی با کيفيت فوق العاده بدست آورده‌اند. تکنولوژی DLP با استفاده از انحراف آينه‌های ميکروسکوپی ديجيتالی کار می‌کند.

DMD به معنی دستگاه ميکرو آينه ای ديجيتالی، چيپ نيمه هادی کوچکتر از ناخن انگشت می‌باشد. DMD به عنوان يک کليد نوری عمل می‌کند. DMD از حدود 3/1 ميليون آينه ميکروسکوپی تشکيل شده است که هر يک به تنهايی تا 5000 بار در ثانيه می‌توانند به جلو و عقب حرکت داده شوند( خاموش و روشن ) . فرکانس بسيار بالايي که توسط چشم انسان قابل رويت نميباشد . رنگها توسط چرخه رنگي که متشکل از سه رنگ رنگ اصلي (قرمز- سبز- آبی) است ايجاد می‌گردند و بدينوسيله با بهره گيری از پردازش ديجيتالی، تصاويری با کيفيت بسيار بالا حاصل می‌گردد.